God Jul & Gott nytt år!

Nu är julen här och det nya året närmar sig med stormsteg. Vi vill passa på att önska alla våra anställda, kunder och samarbetspartners en riktigt God Jul & Gott nytt år! Under helgerna tar vi ledigt för att fira tllsammans med nära och kära. Men i mellandagarna har vi öppet. Då får du gärna kontakta oss om du behöver hjälp med något inom smide och glas. Här är våra öppettider under jul och nyår:

  • Måndag 23 december klockan 06.30-13.15
  • Tisdag 24 december (julafton) – torsdag 26 december (annandag jul) stängt
  • Fredag 27 december klockan 06.30-14.15
  • Måndag 30 december klockan 06.30-13.15
  • Tisdag 31 december (Nyårsafton) – onsdag 1 januari (nyårsdagen) stängt
  • Torsdag 2 januari klockan 06.30-15.45
  • Fredag 3 januari klockan 06.30-13.15
  • Måndag 6 januari (Trettondag jul) Stängt

Vi ser fram emot att fortsätta samarbete med er under 2025. Tack för ett fantastiskt år och vi önskar er alla en God jul & ett Gott nytt år!

*******************************
LUNDGRENS SMIDE – Smide & glas sedan 1952
Nöjda kunder & medarbetare

A Lundgrens Smide erbjuder det mesta inom stål-, glas- och smideskonstruktioner . Vi har över 70 års erfarenhet av tillverkning och montage. Vi levererar kompletta helhetslösningar och har riktat in oss på avancerade smides- och glasjobb till både företag och privatpersoner. Lundgrens gör även celldörrar och säkerhetsdörrar till bland annat anstalter och häkten.  Vi utför smide och glas i främst Stockholm men även i hela landet. Lundgrens har fullt utrustade verkstäder i Bromma och Järfälla. Hos oss får du hållbart smide och även bra och snabb service.  Vi har över 50 smeder som står till din tjänst! 

Behöver du hjälp? Då ska du ringa 08-684 118 00 eller skicka din förfrågan till anbud@smide.com . Vi hjälper dig att hitta den bästa lösningen!

Du kan också följa oss på våra sociala medier:
FACEBOOK
LINKEDIN 
INSTAGRAM
Tik-Tok

Jobba hos oss?  Då ska du kolla in vad vi söker just nu.